SALINCAK
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Adsznqx
üye olun sizde SALINCAK ailesine katılın...
SALINCAK
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Adsznqx
üye olun sizde SALINCAK ailesine katılın...
SALINCAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anasayfaoyun salonuLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» gelin tanışalım
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 7:46 am tarafından @mystical@

» selamlar arkadaslar
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 7:43 am tarafından @mystical@

» selam ben Freddy_krueger
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimePerş. Tem. 01, 2010 7:42 am tarafından @mystical@

» Arda Han - Bittimi Aşkımız (2010) Albümden 5 Şarkı
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimeSalı Mayıs 25, 2010 4:27 am tarafından DeLiRüZgAr

» Rüya Ersavci - Adi Ask Ya (2010)
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimeSalı Mayıs 25, 2010 4:26 am tarafından DeLiRüZgAr

» Ceza - Evin Delisi Maxi Single (2010)
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimeSalı Mayıs 25, 2010 4:24 am tarafından DeLiRüZgAr

» Petek Dinçöz - İşte Böyle Morarırsın (2010)
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimeC.tesi Mayıs 22, 2010 2:47 am tarafından DeLiRüZgAr

» Altay - Şekil A (2010)
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 3:01 am tarafından DeLiRüZgAr

» Murat Kekilli - Kalbimdeki Darp (2010)
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 3:00 am tarafından DeLiRüZgAr

En bakılan konular
forum kuralları
Hozan Beşir - Heval
moderatör başvuru formu
fil fare ile çiftleşirse
---SALAK--
yarım beden
gelin tanışalım
selamlar arkadaslar
MANTIK SORULARI HEMDE 36 ADET
selam ben Freddy_krueger
En aktif konular
moderatör başvuru formu
---SALAK--
selamlar arkadaslar
MANTIK SORULARI HEMDE 36 ADET
yarım beden
selam ben Freddy_krueger
samsung kodları
İLGİNÇ VE ŞAŞIRTICI
fil fare ile çiftleşirse
kolda sosis arası kadın
En iyi yollayıcılar
@mystical@
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar InvisiÖylesine Bir Mektup - Can Dündar Voting_barÖylesine Bir Mektup - Can Dündar Bar_right 
zen
Öylesine Bir Mektup - Can Dündar InvisiÖylesine Bir Mektup - Can Dündar Voting_barÖylesine Bir Mektup - Can Dündar Bar_right 
matiasserhat
DeLiRüZgAr
mehmet3002
supermtn
BizimForum
ByBlade
ftm_hln05
gizemli34
Haftanın en aktif yollayıcıları
No user
Anahtar-kelime
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 40 kişi C.tesi Ara. 05, 2009 7:08 am tarihinde online oldu.
Similar topics

Öylesine Bir Mektup - Can Dündar

YazarMesaj
    zen
    moderatör
    moderatör
    zen

Terazi Maymun
    rep gücü : 304
    İş/Hobiler : öğrenci

Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Empty
    MesajKonu: Öylesine Bir Mektup - Can Dündar   Öylesine Bir Mektup - Can Dündar Icon_minitimeC.tesi Mayıs 08, 2010 8:24 am

Öyle içimdesin ki. Yanağımda dolaşan rüzgardan daha gerçek dokunuşların. Küçük, ürkek, kesik dokunuşlarınla, belki de her zamankinden daha yanımdasın. Yani öylesine, o kadar bensin ki. Ah nasıl anlatsam. Boşuna bu çabalarım, doğru kelimeleri aramalarım. Ne kitaplar yazıyor, ne de sözlüklerde karşılığı var. Yalnızca hissediyor insan, yaşıyor. Kelimeler eksik, kelimeler yaralı. Kelimeler cılız.

Taşımıyor, anlatmıyor, tanımlamıyor bu duyguyu. Ben de. Çok başka bir şey. Sevginin ortasında, derin acılar hisseder mi insan? Aydınlık gülümsemelerin içine, hüznü yerleştirir mi durup dururken? Gözlerine buğu,diline sitem, yüreğine burukluk, çöreklenir kalır mı asırlarca?

Gelmeyeceğini bildiği mektup için, posta kutusunu hep aynı heyecanla açar mı? Dedim ya, başka bir şey bu. Ne kadar yalnızsam, o kadar seninleyim şu günlerde. Belki de en başta, tutup seni en derinlere koydum diye oldu bunlar. Kimseler ulaşmasın diye, kimselerin bilmediği, bulamayacağı yollara götürdüm seni. En derinlerde tuttum. Bana sakladım. Derine, hep daha derine.

Seni yapayalnız, bir tek bana bıraktım. Paylaşamadım yanlış yaptım. Sana ulaşan yolları kaybettim diye bütün bu şaşkınlıklar. Kendimi oradan oraya vurmam. Sağımda, solumda, ne zaman dikildiğini bilmediğim duvarlara çarpmam, hiç görmediğim çukurlarla boğuşmam. Denizlerin, gürültüyle gelip vurduğu dehlizlerin, acılı duvarları gibiyim.

Duvarlarım yosunlu, duvarlarım kaygan, duvarlarımdan hiç tükenmeyen sular sızıyor. Tutunamıyorum. Renklerim, gün içinde değişiyor. Soluyorum, soğuyorum. Güneş ulaşmıyor içerilerime. Küfleniyorum, yaşlanıyorum. Yalnızlıklar peşimde. Dokunduğum her ıslak duvardan, pis kokulu bir yalnızlık bulaşıyor üstüme. Yapış yapış, vıcık vıcık bir yalnızlık bu. Biliyorum, bütün bunlar, hep benim suçum.

Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum. Yollar, gitgide uzadı ve karıştı. Ümidimi ısıtacak, parlatacak, kımıldatacak bir şeylere ihtiyacım var. Ah onun ne olduğunu biliyorum. Sonu sana geliyor her cümlenin. Her şeyin başı içinde ve sonundasın. Bu değişmiyor. Öyle içimdesin ki. Birden aklıma geldi, tuttum sana bir mektup yazdım dün.

Çok mutluydum. Gün içinde neler yaptığımı, nelere kızıp, nelerle mutlu olduğumu, tek tek anlattım. Mevsimlerin ve insanların nasıl karışık ve beklenmedik olduklarını yazdım.

"Yine zamansız yağmurlar" dedim, "Daha önce, hiç bu kadar zayıf değildi güneş ışınları" dedim, "Gerçekten buradaki şarkıları hiç öğrenmeyecek, bilmeyecek, söylemeyecek misin?" dedim. Çok uzun bir mektup oldu. Başından sonuna kadar okudum da.

Neler yazmışım diye merakımdan.

Sonra çekmecemden bir zarf çıkarıp, adını yazdım. Büyük harflerle, yalnızca adını. Adresini bilsem gönderir miydim, bilmiyorum. Mektup cebimde. Cebim yüreğime yakın. Yüreğim sende. Sen yüreğime yakın. Öyleyse mektup sende.

Can DÜNDAR

Öylesine Bir Mektup - Can Dündar
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Seytandan Mektup